Sis laidas tinka tik automobiliams kuriu valdymo kompiuterio sasaja yra ODB-I standarto, apie laida tinkanti ODB-II aprasyma galite pasiskaityti cia: forumas/viewtopic.php?f=32&t=14558
Taigi, pirmiausia reiktu tureti programine iranga, variantu cieli viens

Softas:
Palm source MMCD: Download
Windows programa TMOlogger: Download
Kaip atrodo perejimas Palm pasakyti sunku tiesiog tai priklauso nuo gamintojo bet dazniausiai tai buna platforma i kuria statosi jusu Palmas ir prie platformos galima pajungti pasigaminta laida. Tuo tarpu kaip atrodo nesiojamo PC perejimas panaudotas mano atveju matoma sekancioje foto. Kolkas regis tai Digitus perejimas kuriam panaudotos Windows serial port tvarkykles atnaujintos is interneto. Tikslesne informacija bus veliau. Kolkas zinoma kad su USB portu sis laidas neturetu viekti 99% bet regis sios firmos perejimas ir yra tie 1%

Atnaujinta 2009.05.20: Kadangi pries tai naudojau si adapteri ant Vista OS tai perinstalinus kompa i XP teko paieskoti DRV siam konverteriui, kadangi XP nesijunge prie MS internetines DB ir neieskojo WHQL draiveriu. Taigi paieskojus radau gan idomios info kuri manau pades tiems kurie nores nusipirkti adapteri kuris veiktu. Vnz chipsetas panaudotas kompanijos FTDI kuri gamina mikroschemas ir jas panaudoja daugelis gamintojus (Manhatan, Ednet, Gile ir etc.). Tam kad suzinoti ar jusu norimas nusipirkti/siulomas isigyti lietuvoje adapteris veiks reikia pagal modeli atsekti koki chipseta naudoja gamintojas. Manojo modelis FTDI FT232BM http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm taip pat yra keletas kitu modeliu pagal gamintojo svetaine ir yra gan tiketina kad jie taip pat veikia nes naudoja ta pati draiveriu tipa kuris ne virtualizuoja COM porto kas pagrinde ir yra problema.

Turint kompa bei perejima galima uzsiimti laido gamyba. Uzsuke i bet kokia artimiausia el. daliu parduotuve galite gauti visko ko reikia. Laido gamybos principas gali skirtis priklausomai nuo jusu savybiu atspindinciu: lituoklio virtuaziskuma, ranku kruopstuma, bendo smegenu turio, o bei taciau noro paciam ji gamintis.
Is esmes pagrindas lieka toks pat, du laidai tarp kuriu stovi varza bei diodas. Esme vienu laidu uztrumpinti ODB-I jungties kontakta tam kad automobilio kompiuteris (ECU) pereitu i diagnostikos rezima, o su kitu laidu taip pat pajungtu prie jungties nuskaityti ECU isduodama informacija. Kaip atrodo mano pagamintas laidukas matote foto esancioje virsuje, tiesa matosi tik galas su Serial jungtimi bet kitame gale nieko special tiesiog 3 laidukai su "krokodilais" ant galiuku.
Taigi laido gamybai mums reikes (variacija gali kisti pagal jusu pageidavima), be to jei jus nifiga nerubalinate kokios cia varzos ir diodai tai tiesiog atsispausdinike sekanti paveiklsiuka su litavimo schema ir ji nunese i parduotuve paparasykite siu elementu:
RS232 (Kistukas) jei gaminamas laidas PC, RS232 (Lizdas) jei gaminamas laidas skirtas Palm
Plasmasinis dekliukas skirtas RS232 jungciai
Varza 10 kilo omu
Diodas 1N914 arba paklauskite analogisko
3 "krokodilai" (1 raudonas DATA nuskaitymui ir 2 juodi ODB-I uztrumpinimui)
Bei laido pagal galimybesm pas mane pora metru
Viska sulituojame pagal sekancia schema:

DATA(Raudonas) laiduka lituojame prie 2 kontakto esancio RS232 bei prie jo prilituojama diodo minusa bei varza. Pliusini diodo gala lituojame prie 3 kontakto, o varzos bei juodojo GND(Juodas) laido gala lituojame prie 5 kontakto. Tuo tarpu "krokodilus" prilituojame raudona prie raudono laido galiuko, o juoda laida padaliname i du ir prie ju prilituojame du juodus "krokodilus. Laida patarciau naudoti is minksto vario, nes pigesnis kietas laidas gali tiesiog nuo lankstymo nuluzti. Taigi viska graziai sulitavus galima nesudetingai patalpinti RS232 plasmasiniame gaubte, parduotuvese ju buna ivairiu tiek didesniu tiek mazesniu bet esant vos keliems elementams ir i mazas jie sutelpa nesudetingai.
Toliau seka pajungimas prie automobilio ODB-I jungties. Kaip pavaizduota foto esanciose zemiau, reikia raudona "Krokodila" segti prie pirmo kontakto (skaiciuojasi is virsaus, is kaires i desine). O du juodus prisegti prie 12 bei 8 kontaktu. Eclipsiu 1g vartotojams cia padeda ABS lempute todel kad jei jus viska prisegete teisingai ir ECU perejo i diagnostikos rezima ABS kompas sustreikuoja ir uzsidega ABS perspejimo lempute. Jei jusu auto neturi ABS arba jis dega pastoviai tai jusu problemos. Kas liecia kitas auto pvz 3000GT pajungimo principas toks pat tik kontaktai randasi kitaip issideste, foto su pvz pateiktas.
Eclipse 1g pajungimas:

3000GT pajungimas:

Darbas su programomis ganetinai elementarus. Galite bandytis ir ziurineti ka rodo kokie parametrai tikrai nebijokite nieko nepribursite nes ECU turi isiuta programa ir jos pakeisti neimanoma be papildomu prietaisu. Darbas su MMCD skirta palm gan paprastas spaudziate "New" ir pasirinkite apacioje esanti "Monitor". Parametru stebejimui uzsizymite norimus matyti parametrus tiesiog spausdami ant ju sturumpinimu. Jei norite matyti sio parametro grafika spaudziate ant rodomos reiksmes ir ji pasizymi atitinkama spalva. Norint matyti bendra grafika reikia pazymeti varnele ties "Graph" reiksme. Jei norima testavima issaugoti reikia varnele pazymeti reiksme "Log". Taip pat testavima galima sustabdyti pazymejus "Pause". Jei norite paziureti sisaugotas ECU klaidas bei pratestuoti reliu ir zvakiu veikima, spaudziate ant Palm Meniu atsiverus "DropdownMeniu" pasirenkate "Test". Atsiverus testavimo langui spaudziate "Read" ir laukiate rezultato, jei klaidos aptiktos atsiras ju kodas, uzeje zymekliu ant kodo rasite jo trumpa apibudinima. Norint pasalinti klaidas spauskite "Erase"


Kas liecia TMOlogger darbas su juo zymiai patogesnis. Pateikiu programos paleidimo bei testavimo principa:

Spaudziame "Connect" ir pasirenkame Serial porta kuriuo bus nuskaitomi duomenis. Jei laidas pajungtas teisingai apacioje kampe rodys duomenu apsikeitimo greiti, jei ne liks uzrasas Link Down. Sekmingai susijungus galima stebeti automobilio darba paspaudus "Collect Data" , o jei tik nuskaityti klaidas pasirenkame "DRB2".
Klaidu nuskaitymo vaizdas (Pasirenkame Errors taba)

Duomenu stebejimo vaizdas (Grafiku kreives galima dadeti pasirinkus Data-> Select -> Permetame norimus parametrus) Cia matome RPM raudonai, Knock zaliai, Sklendes atidarymo laipsnis zydra, bei Degimo ankstinimas/velinimas sviesiai zalia.

Tai tiek pradziai jei kam kils klausimu tai man ju irgi kyla
