Puslapis 11

Lancer Evolution X skydelio perdarymas į KMH

ParašytasCOLON 2021 02 15, 16:07
ZyXEL
"Lancer Evolution (EVO X/10) gauge cluster conversion from miles per hour (mph) to kilometers per hour (kmh)" - čia google search'ui :lol:

Kaip ir tema sako- keičiam USA skydelį myliomis (mano atveju OEM kodas- 8100B460) į kilometrus. Už visus sugadinimus, akivaizdu, atsako tik pats skydelio laužytojas, nei forumas, nei aš čia nipričiom :)
Viskas daroma pačiam. Jei neturit reikiamų įrankių/noro/sugebėjimų šitą padaryt- galit paprašyt pagalbos, svarbu žinoti kur keisti .bin failą. Buvo tokių, kurie siūlėsi mano skydelį perrašyti už 50EUR, bet nedavė jokių garantijų ir atsakyti, kad tikrai turi reikiamą .bin, tuo metu negalėjo. Dabar jau žinant ką reikia kur keisti- gal ir duočiau kažkam kitam lituoti ;)

Kaina: ~80EUR su visom reikiamom detalėm (USA skydelis, kompas programavimui, visokie lituokliai ir t.t. į kainą neįeina) 8)
Reikės: USA skydelio, EU skydelio skalių (feisų), 93C86 EEPROM programatoriaus, kompo (šiuo atveju su onboard COM jungtim), lituoklio (ir visų litavimui reikalingų priemonių), kantrybės.

1. Užsisakom EU skydelio skales. Sau radau per moman.pl. Reikiamų pardavime neturėjo, bet parašiau e-mail ir padarė reikiamus. Kaina ~75EUR su siuntimu. Atkreipkit dėmesį į žemiau esantį paveiksliuką ir vienoje linijoje esančius 80kmh ir 300kmh. Neapsigaukit su "konversijai be skydelio perprogramavimo" skirtom skalėm, nes nesutaps greitis (įdedu paveikslėlius palyginimui):

Reikiamos skalės:
Paveikslėlis
Kaip atskirti reikiamus:
Paveikslėlis

Kokių NEPIRKTI (šitie skirti konvertuoti skydelį be jo perprogramavimo):
Paveikslėlis

2. Pasigaminam arba nusiperkam 93C86 EEPROM (16bit) programatorių. Išbandžiau kelis kinietiškus- nei vienas nesuveikė. Pasigaminau iš besimėtančių dalių paprasčiausią programatorių (pagal PonyProg: http://www.lancos.com/siprogsch.html), išmetus nereikalingas dalis (spėju ir Q1 galim mest lauk)- išėjo taip:
Paveikslėlis

3. PonyProg veikia tik per kompiuteryje esantį COM portą (visi perėjimai su USB neveiks)- pasiimam tokį kompą su windows, susiinstalinam PonyProg2000

4. Užsirašom nuvažiuotas mylias (ODO). Nusiardom plastmases ir išsitraukiam skydelį iš mašinos (internete pilna tutorial'ų- nesiplėsiu).

5. Nusiimam skydelio apatinę dalį, randam EEPROM, jį išlituojam (paliktas plokštėje nenusiskaitė ir neįsirašė- gali būti, kad su kokiu profesionalesniu programatoriumi ir pavyktų)- SVARBU: nesumaišykit kur yra PIN1 -, nuskaitom (MicroWire eeprom 93C86 16bit), išsisaugom "bin" failą. Išlituotą EEPROM prie programatoriaus galite prijungti sulituojant, prikabinant reikiamus laidus arba su spec. replėmis- palieku jūsų fantazijai, svarbu, kad teisingai sujungtumėt.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

6. Parsisiunčiam kokį nors HEX editorių, aš naudojau "Beyond Compare 4", nes tiesiog pirmas pasitaikė po ranka su compare funkcija. Pasidarom .bin failo kopiją, atsidarom originalą kairėj ir kopiją dešinėj, 5-tos eilutės nuo viršaus pabaigoje pakeičiam hex pagal https://contribee.com/geriaune/post/23646 parodytą informaciją, Išsaugom kopiją.

7. Atsidarom pakeistą hex failą su PonyProg2000, įrašom jį į EEEPROM, kelis kartus dar nusiskaitom, patikrinam ar tikrai įsirašė viskas tvarkingai (nuskaitytas failas nesiskiria nuo esančios kopijos kompe).

8. Prilituojam EEPROM atgal prie skydelio plokštės, surenkam viską, prijungiam mašinoj ir žiūrim ar ODO bei Trip pasikeitė į rodmenis kilometrais. ODO turėjo pats pasikonvertuoti į jūsų buvusį nuvažiuotą (kartais skirasi kažkiek, bet dešimčių km ribose), Trip pasidaro 0.0km. Jei ODO išvis tuščia eilutė- tai tikrinkit visus prieš tai buvusius žingsnius, kažkur padarėt klaidą.

9. Jei viskas prieš tai pavyko- keičiam skales. Kaip nuimti teisingai, pakeisti ir surinkti- yra geras video: https://www.youtube.com/watch?v=GsMDy0UwSDw

10. Dedam atgal į auto ir džiaugiamės.

Pats dariau su spalvotu (facelift) skydeliu. Turėtų viskas būt identiškai ir su vienos spalvos (ankstesniais) skydeliais- tik atkreipkit dėmesį, kad jam skiriasi skalės (viengubos per visą skydelį).
Gali kai kuriuose skydeliuose būti mažesnės talpos EEPROM: 93C76 vietoj 93C86, bet visai šitai konversijai tai reiškmės neturi- svarbu teisingai pasirinkti opcijas nuskaitant/įrašant.
Kaip ir sako youtube video- gali tekti kažkiek pakoreguoti greičio rodyklę, nes iš akies ne visada pasitaiko teisingai uždėti (žaidžiau kokią savaitę, kol išgaudžiau). Šitoj vietoj padeda neuždėtas skydelio stiklas :) Patogiau rodyklę pasukioti iškart- nereikia traukt viso skydelio kaskart lauk.
Jei sugadinot EEPROM litavimo metu- naujų galima nusipirkti visose elektronikos prekių parduotuvėse (RCL/Lemona/Evita)- keli eurai.
Jei sugadinot skydelį- naudotas gali atsieiti ~250e (spalvotas)
Šitas skydelis tinka į paprastus lancerius- tai kaip ir gaunasi mod'as už ~330EUR 8)

Re: Lancer Evolution X skydelio perdarymas į KMH

ParašytasCOLON 2021 02 17, 08:18
bosas666999
8O opa detalu respct

Re: Lancer Evolution X skydelio perdarymas į KMH

ParašytasCOLON 2021 02 17, 09:31
Vyckele
Čia ne naujus led'us į skydelį susidėt. Mod'as ne kiekvienam mirtingajam :)

Re: Lancer Evolution X skydelio perdarymas į KMH

ParašytasCOLON 2021 02 17, 11:22
ZyXEL
bosas666999 rašėCOLON
2021 02 17, 08:18
8O opa detalu respct
Pats taip protarpiais kokius pusantrų metų šitą info medžiojau- tai nebuvo sunku viską tiesiog suklijuot į vieną puslapį :lol: Iš tikro- viskas labai paprasta ir padaroma per kokias 2h, jei turint reikiamus įrankius. Spėju galėtų net koks elektronikos meistras išlituot/įlituot, o tu su laptopu jau pasiruošęs tiesiog persiūni EEPROM'ą 8)