Nexus 7 į 2din vietą

TIK instrukcijos, kaip pačiam atlikti remonto ar tobulinimo darbus. JOKIŲ UŽKLAUSŲ.
Vartotojo avataras
ZyXEL
Valdybos narys
PranešimaiCOLON 11303
UžsiregistravoCOLON 2004 08 12, 03:00
AutomobilisCOLON Lancer Evolution GSR 2011
SkypeCOLON zyxelis
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

Nexus 7 į 2din vietą

Neperskaitytas pranešimas ZyXEL » 2017 08 25, 14:11

Vieną dieną netyčia pasitaikė labai pigus (25£) Nexus 7 (1st gen./2012 metų) ebay aukcione- pabidinau iš neturėjimo ką veikti ir laimėjau :lol: Listingas buvo "nelaiko batarkė, veikia tik su laidu". Buvau girdėjęs, kad jis labai lengvai pritaikomas į 2din magės vietą- tai labai ilgai galvot nereikėjo kur jį pritaikyti :twisted: Tik pirminis sumanymas buvo ieškoti kokio nors win tableto, kad būtų galima EvoScan pasijungti, bet tiek jau to :lol:
Atvažiavo tabletas, apsauginė matinė plėvelė (tipo nuo atspindžių) ir buvo padėtas į stalčių :lol: visiškai neturėjau laiko tuo užsiimti... Praėjo pusė metų, galvoju supus begulėdamas- tai ėmiausi darbo (daugelio punktų nedetalizuosiu- instrukcijų pilnas internetas):

No Battery Mod
1. Atidarom tabletą ir išimam bateriją
2. Nukerpam baterijos kontaktus nuo baterijos kontrolerio- jis reikalingas, kad tabletas matytų "įkrautą" bateriją, jei pajungsim tiesiai į tableto kontaktus- rodys 0% (iš esmės- nieko blogo, bet gali neleist užpūst ROM'o, nes turi būti bent 50%). Prilituojam kokį nors laidą su fyške, aš tam panaudojau USB kabelį, kad galėčiau pajungti nuo paprasto 5V pakrovėjo, prilituojam papildomą minuso laidą tiesiai į tableto kontaktus (švaresniam minusui gauti):
Paveikslėlis
Pačią bateriją metam lauk į tam skirtas dėžes prekybos centruose :)
3. Jungiam pagamintą USB laidą į paprastą telefono pakrovėją (pageidautina >1.5A, pastebėjau, kad intensyvesnio naudojimo metu jis valgo ~1A). Užkraunam tabletą, tikrinam ar viskas veikia ok.
4. Pajungiam tabletą (per standartinį microUSB) su normaliu USB laidu prie kompo. Rootinam, suleidžiam CWM recovery (girdėjau, kad TWRP kažkaip lėvai užpūčia Autodroid kernelį), suleidžiam Autodroid (https://forum.xda-developers.com/showth ... ?t=2789993)
5. Paleidžiam Autodroid, nusistatom pagal savo norus. Susiinstaliuojam Appsus ir t.t.
6. USB laidą prakišam per tableto nugaroje pagamintą skylę :)

Pajungimas prie automobilio
7. Išimam 2din magės apdailą (2g eina kartu su oro valdymo apdaila)
8. Primatuojam tabletą, įjungiam vaizduotę ir pasidarom laikiklius. Aš tam reikalui panaudojau porą varžtų, poveržlių, garaže besimėtančių metalo gabaliukų ir t.t., viską sutvirtinam epoksidiniais klijais (pačio tableto neklijavau, gal kada reikės išimti) :)
9. Kadangi mums reikės į tabletą pajungti microUSB- teko atlenkti jungtį ir iškišti per nugarėlę (pati jungtis stovi ant lankstaus kabeliuko- tai sunku nebuvo), kitaip remtųsi į šoną ir trukdytų įdėti tabletą į mašiną.
10. Nusiperkam du įtampos keitiklius iš 12-15V į 3-5V. Pageidautina su įtampos reguliatoriumi (bent vienas). Vienas bus reikalingas tabletui užmaitinti nuo pastovios įtampos (12-15V->3.9V), kitas- nuo ACC, kad "pažadintų" ir "užmigdytų" tabletą (12-15V->5V). +3.9V nustatom tam, kad imituoti nepilnai įkrautą bateriją ir kad neperdegtų baterijos kontroleris dėl viršįtampio (tokiu atveju man rodo ~68%). Pastebėjau, kad nustačius ~4,5-4,7V bateriją rodo kaip "Full - Not Charging", net jei ir paduodamas +5V į microUSB (dėl to gali neveikti ir automatinis išjungimas/įjungimas)- todėl nustatykit +3,9V ir bus ramu. Įjungus +5V į microUSB pereina į "Charging" rėžimą, kas yra ok.
11. Nusiperkam OTG kabelį su išorinio maitinimo atsišakojimu, mačiau tokių pirkti, bet tiesiog pasidariau pats:
Paveikslėlis
12. Nuo keitiklių prilituojam kokią nors fyškę, kad būtų galima lengvai atjungti tabletą nuo auto, jei to prireiktų. Aš tam reikalui panaudojau kažkokią besimėtančią garaže (aha, daug ko ten pas mane mėtosi :lol: ), 4 jungčių, viena- Ground, antra- +12 (pastovus), trečia- +12 ACC (įsijungia pasukus raktelį, bet dingsta užvedimo metu), ketvirta- +12 ON (veikia ir ON padėtyje ir užvedimo metu). Schemoje pavaizduota jungtis:
Paveikslėlis
Nesumaišykit IN +/- kontaktų su OUT +/- kontaktais ant įtampos keitiklių. Diodai (čia ne tie, kur LED, bet normalūs diodai ir net ne Zener)- bet kokie, >3A, geriau būtų Schottky diode. Diodai reikalingi, kad pliusas negrįžtų iš tableto į ACC sistemą, taip pat, kad užvedimo metu tabletas turėtų +5 iš ON sistemos, bet pasukus į ACC- nepereitų į ON sistemą :lol:
13. Viską sujungiam į krūvą, pritvirtinam prie tableto nugarėlės ir finale gaunasi kažkas tokio:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Dėl viso pikto ištraukiau ir ausinių kištuką:
Paveikslėlis

Pas mane keitikliai skirtingi, nes tiesiog tokių turėjau (mėlynas reguliuojamas, žalias- fixed +5V). Prie išorinio USB lizdo prijungiau USB DAC (Digital Audio Converter iš ebay), norėjau tiesiog apeiti tableto stiprintuvą, nes jungiu į automobilio stiprintuvą.

14. Dedam į auto.
15. Power manager nustatymuose įjungiam "Fixed Install" modą

Štai kaip atrodo galutinis variantas:
Paveikslėlis

Išjungus degimą (ACC) tabletas užmiega- įjungia flight mode, neleidžia visiems appsams rodyti pranešimų, pereina į deep sleep rėžimą, išjungia ekraną ir t.t.. Tokioje būsenoje jis naudoja ~150mA
Įjungus degimą tabletas automatiškai atsibunda (pajunta, kad atsiranda +5V į microUSB lizdą), įjungia ekraną, išjungia flight mode.
Aš dar papildomai susidėjau Tasker, nes pastebėjau, kad jis automatiškai nesustabdo Spotify muzikos. Tai su Tasker, išsijungimo atveju, sustabdau muziką, įsijungimo- paleidžiu.
Matinės plėvelės neklijavau, nes 2g magė stovi pakankamai žemai ir saulė praktiškai nuo tableto neatsispindi.

Internete pilna modų šitam reikalui: iškelti GPS anteną aukščiau (kol kas nedariau, nes gaudo ir taip, kaip yra); prijungti atbulinės eigos kameras; prijungti radijos modulius ir t.t.
Viskas labai panašu ir Nexus 7 2013 metų modeliui, tiesiog jis gerokai brangesnis, bet jei automobilis nėra "potencialiai išmetamas po 3 metų"- tai gal geriau būtų paieškoti naujesnio (geresnė rezoliucija, greitesnis, naujesnis storage ir t.t.).
Sėkmės modinant :)
Mitsubishi Colt 91' 1.5L 12V (C50) - Parduotas
Mitsubishi Colt 94' 1.6L 16V (CA0) - Parduotas
Eagle Talon TSi 95' 2.0L+T (D32A) - Parduotas

Lancer Evolution X GSR 2011

BUTTON_POST_REPLY